Спільне володіння літаком

Чим цікаве спільне володіння літаком?

Як показує практика, якщо не брати до уваги авіашколи та авіакомпанії, при приватному використанні літака, близько 99% всього часу літак стоїть в ангарі або на парковці. Навіть якщо літати кожні вихідні по дві години, то це трохи більше 100 годин на рік. При цьому незалежно від кількості налітаного годинника, залишаються постійні витрати, такі як стоянка, щорічне продовження льотної придатності, технічні календарні роботи. За такої інтенсивності використання вигідніше використовувати літак спільно з кимось, а це означає або оренду літака, або спільне володіння літаком. Оренда літака – це дуже класний спосіб урізноманітнити свій пілотський досвід та заощадити, якщо літаєш не надто часто. Але, на жаль, оренда літака поки що складність в Україні таких літаків дуже мало і взяти їх в оренду також не просто.

І тут спільне володіння літаком є ​​оптимальним рішенням. І що важливо, купуючи літак у спільне володіння ви дуже економите на покупці. Наприклад, якщо ви планували купити двомісну Cessna 150 за 35000$, то на трьох вже можна купити навіть чотиримісну Cessna 182 за меншу суму. При цьому ви отримаєте повноцінний круїзний літак для комфортного польоту як по Україні, так і в ближнє зарубіжжя.

Отже, підсумуємо вигоди від спільного володіння літаком у порядку їхньої значущості:

  • Менше витрати на покупку літака
  • Більш продуктивна модель та краща комплектація
  • Менше витрат на володіння

І в принципі, при правильному плануванні, ви не відчуєте різниці між 100% володінням своїм літаком та спільним володінням літаком трьома пілотами. До речі, спільне володіння літаком – це поширена практика в Європі та США.

Тепер розглянемо зворотний бік медалі

Якби все було так просто, то в Україні було б утричі більше літаків, ще більше аеродромів та щасливих пілотів. Звичайно ж, спільне володіння може викликати низку розбіжностей та суперечок. Раптом хтось із власників ставиться до літака недбало або залишає баки порожніми після польоту, а якщо відбулася технічна поломка і потрібні кошти на її ремонт, але не у всіх вони є. А раптом один із пілотів «приклав» літак про смугу і тепер літаку потрібний ремонт, але винуватець не може його виконати. Або припустимо, що більшість власників хочуть встановити нову авіоніку, а один не хоче витрачати на це кошти. Запитань досить багато. Для цього потрібна угода, в якій будуть обумовлені всі нюанси.

Резюмуємо основні недоліки спільного володіння у порядку складності:

  • Небажання чи неможливість одного з компаньйонів витрачати гроші на обслуговування
  • Небажання інвестувати в апгрейд

Тепер головне питання де знайти компаньйона зі спільного володіння літаком? І як організувати покупку, тех обслуговування, як домовитися про модель?

Саме для цього ми беремо на себе роль сполучної ланки. Нижче представлена форма, заповнивши яку Ви потрапите в наш список бажаючих придбати літак. Коли є кілька потенційних компаньйонів, з однаковими запитами, ми пов’язуємо Вас між собою, пропонуємо свій варіант договору, організовуємо доставку літака та постановку його на українську реєстрацію.

    * - обов'язкове поле